Aparthotel & Spa Zoned 4*

КОПАОНИК

Aparthotel & Spa Zoned 4*- Копаоник

Цените се изразени по лице на ден на база Појадок и Вечера

Термини

Studio

Studio Lux

Apartman

Superior Apartman

Superior Aparment Lux

Royal Suites

 

Нед-Чет

Пет-Саб

Нед-Чет

Пет-Саб

Нед-Чет

Пет-Саб

Нед-Чет

Пет-Саб

Нед-Чет

Пет-Саб

Нед-Чет

Пет-Саб

01.12-10.12

45

49

52

56

54

59

62

67

65

71

78

84

10.12-22.12

48

53

55

61

57

63

66

73

69

76

83

91

22.12-29.12

2 деца ГРАТИС

73

79

84

91

87

95

100

109

105

114

126

137

29.12-02.01

104

119

135

149

156

179

02.01-21.01

2 деца ГРАТИС

73

79

84

91

87

95

100

109

105

114

126

137

21.01-28.01

70

77

80

88

84

92

96

106

101

111

121

133

28.01-04.02*

73

79

84

91

87

95

100

109

105

114

126

137

04.02-11.02

73

79

84

91

87

95

100

109

105

114

126

137

11.02-18.02

84

91

96

105

101

109

116

125

121

131

145

157

18.02-03.03

63

68

72

78

75

81

87

93

91

98

109

117

03.03-10.03

58

63

67

72

69

75

80

87

84

91

100

109

10.03-07.04(ВВ)

48

53

55

61

57

63

66

73

69

76

83

91

Термин 10.03-07.04 услуга е Ноќевање со појадок
Цената за Royal Suites се однесува по апартман за маx 6 лица со вклучен Полупансион

Детска Недела:
2 деца до 11,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
Термни на Детска недела се означени во табелата за минимум престој од 5 ноќи

Во цената е вклучено:
- Полупансион (појадок и вечера)
- Неограничено користење на Спа центар (задолжителна претходна резервација)
- Користење на Ски Гардеробер (лоцирана во центар на Копаоник)
- Трансфер хотел-ски центар-хотел неколлу пати на денот (во склоп на работно време на ски центарот)
- Фитнес Центар
- Детско Катче
Baby Cot (со претходна резервација)
Wi-Fi низ цел хотел
-Надворешен паркинг (лимитиран капацитет- резервација не се дозволува)
Сеф во Соба

Во цената не е вклучено:
- Туристичка така 1,20 по лице на ден за возрасниДеца 7-15 години 0,70 по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (доплата се врши на рецепција)

Услови за деца:
- Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
- Прво дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 40% од цените во табелата
- Второ и Трето дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 30% од цените во табелата
- Трето возрасно лице 30% попуст
- Четворто и Петто лице плаќаат по 30% од цените во табелата
- За користење на Single Room цените се зголемуваат за 30% од табелата (важи за Studio / Studio Lux)
- Доплата за домашно милениче до 6 kg со доплата 20 (задолжителна претходна резервација) на барање!

Политика за откажување:
- Секој гостин е должен во писмена форма ја да откаже или промени својата резервација
- Доколку гостинот не се појави на резервираниот термин, резервацијата ке биде наплатена 100%
- Доколку гостинот си замине порано од резервираниот термин, средствата ке бидат задржани во целост

 

Рокови за откажување на резервација:

·       до 14 дена пред почетокот на аранжманот БЕЗ ПЕНАЛИ

·       10-5 дена пред почетокот на аранжманот 30% од вкупната сума на аранманот

·       5-3 дена пред почетокот на аранжманот 60% од вкупната сума на аранжманот

·       3-0 дена пред почетокот на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

 

Ковид политика:

·       Oтказ на резервација дозволен 10 дена пред Chen In без пенали, 10-3 дена пред Chek In можност за промена на термин во склоп на слобнодни места и цени; 3-0 пред Chek In се наплаќа 80% од вредноста на аранжманот;