ШОПИНГ ВО СОЛУН

ВИКЕНД ПАТУВАЊА

Програма

1
ЕДНОДНЕВНА ШОПИНГ ТУРА ВО СОЛУН
  Состанок на групата во 03:15h. Поаѓање во 03:30h, од Дрводекор (спроти Holiday Inn). Се патува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун во утринските часови околу 09:00h локално време. Слободно време за шопинг и прошетка низ центарот на Солун.
  Во 14:00h локално време поаѓање од центарот на Солун кон Икеа.
  Од 15:00h локално време, слободно време за шопинг во Икеа и во Космос.
  Во 18:00h локално време поаѓање за Македонија. Попатна пауза за посета на Free Shop – 30минути.
  Пристигнување во Скопје околу 22:30 часот.

 ТЕРМИН: СЕКОЈА САБОТА ВО МЕСЕЦ ОКТОМВРИ И НОЕМВРИ

ЦЕНА: 1000 денари по лице

ЦЕНА со вклучен тест: 1600 денари по лице

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 

- Автобуски превоз на дадена релација
- Посета на центарот на Солун
- Посета на Cosmos и IKEA
- Туристички придружник на патувањето 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 

- Патничко осигурување

 • НАПОМЕНА:
  - За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 40 патници.
  - Согласно новите мерки за влез во Грција, сите патниците мора да поседуваат некој од следните документи: сертификат за извршена вакцинација, негативен ПЦР тест или негативен рапид антигенски тест
  Деца до 12-годишна возраст нема потреба да имаат негативен тест, а постари од 12 години треба да поседуваат брз или PCR тест.
  - За патниците кои не се вакцинирани, имаме организирано групно тестирање и за тестот се доплаќа 600 ден.   
  - За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и ИДЕАЛ ТРАВЕЛ
Дата Од Дата До Статус Цена  
30.10.2021 30.10.2021 Активна 1600 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
30.10.2021 30.10.2021 Активна 1000 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
06.11.2021 06.11.2021 Активна 1000 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
06.11.2021 06.11.2021 Активна 1600 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
13.11.2021 13.11.2021 Активна 1000 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
13.11.2021 13.11.2021 Активна 1600 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
20.11.2021 20.11.2021 Активна 1000 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
20.11.2021 20.11.2021 Активна 1600 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
27.11.2021 27.11.2021 Активна 1000 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
27.11.2021 27.11.2021 Активна 1600 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН