ВИЛА МАРИА - КСАМИЛ

АЛБАНИЈА

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
- Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Автобуски превоз

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:
- Скопје (Дрводекор) - 60
- Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) - 70

- Куманово (Бензинска пупма Макпетрол - Трансфер до Скопје) – 70

- Тетово (попатно) - 60

- Гостивар (попатно - Бунар Петрол) - 60

- Кичево (попатно – бензинска пумпа 
Power Petrol) - 60€
Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) - 60
- Струга (кружен тек – кај Нептун) - 60

- За деца (02-11.99 год.) се одбива 10
 од цената за возрасен
- За билет во еден правец се одбива 10

- Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00
h, враќање од Ксамил секоја сабота.

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
- За резервација на редовните цени задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
- Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
- Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
- Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
- За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 7% попуст на двата аранжмани
- Попустите не се комбинираат
- Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
- За хигиената на собите се грижат самите гости
- Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
- Се патува преку граничен премин Ќафасан
- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на 
Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
- За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Идеал Травел