Вила “АГАПИ„ – Неа Мармарас

 

 

Неа Мармарас е едно од најпознатите туристички места на Халкидики. Остатоците од византискиот период значително се забележуваатво Мармарас што даваденешен белег на популарната туристичка дестинација. Во текот на шеесетите години на минатиот век изграден во непосредна близина на Неа Мармарас е хотелот Порто Карас во кој се одржуваат многу познати свечености и е посетуван од многу европски и светски туристи. Неа мармарас има повеќе плажи, со ситен песок и кристално чиста вода. Градот е интересен за прошетки има ресторани, таверни, барови и многу сувенирници. 
Вилата “АГАПИ„ е оддалечена на околу 1мин пешки од најблиската мала плажа, или на 10мин пешки од градската плажа.

 

 

СТУДИО БР.6 (1/2) 2 ЛИЦА - Студиото се наоѓа на втори кат.

Студиото располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата малку одвоена со заб е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

СТУДИО БР.7 (1/3) 3 ЛИЦА - Студиото се наоѓа на трети кат.

Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет(помал од стандарден). Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

 

 

Ценовник бр.1 со важност од 03/12/2018

Табела бр.1 – вонсезонски цени / по лице со вклучен превоз (цените се со пресметан попуст за рани уплати !)

ТЕРМИН

19.05.2019

26.05.2019

02.06.2019

09.06.2019

16.06.2019

НОЌЕВАЊА

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

Во студио

39 €

49 €

69 €

99 €

109 €

 

 

Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ – АВГУСТ / превоз со доплата !

ТЕРМИН

НАЕМ

1/2 студио

1/3 студио

23.06.2019

7 ноќи

229 €

239 €

30.06.2019

7 ноќи

269 €

279 €

07.07.2019

7 ноќи

319 €

339 €

14.07.2019

7 ноќи

329 €

349 €

21.07.2019

7 ноќи

329 €

349 €

28.07.2019

7 ноќи

329 €

349 €

04.08.2019

7 ноќи

329 €

349 €

11.08.2019

7 ноќи

329 €

349 €

18.08.2019

7 ноќи

319 €

329 €

25.08.2019

7 ноќи

269 €

279 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Туристичката такса се плаќа во агенција, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман (220 мкд за престој од 7 дена).  

 

 

 

Табела бр.3 – вонсезонски цени / по лице со вклучен превоз (цените се со пресметан попуст за рани уплати !)

ТЕРМИН

01.09.2019

08.09.2019

15.09.2019

22.09.2019

НОЌЕВАЊА

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

Цена по лице

119 €

69 €

49 €

39 €


Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

 

 

НАПОМЕНИ:

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во студио минимум 2 лица (плаќаат полна цена), трето лице плаќа само превоз.

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

Ø Во студио дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 2,99 години во кревет со родител.

Ø Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

Ø Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

Ø За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.

Ø Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време

Ø За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.