Side Royal Style Hotel 5*

ХОТЕЛИ

Програма

1
Положба
  Хотелот се наоѓа во Евренсеки, 7км од Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.
2
Сместување
  Вкупно 230 соби.

  Стандардни соби (28м²; една спална соба и едно купатило, макс.2+1 лице),
  Економски соби (26м², една спална соба, едно купатило, Француски балкон, макс.2+1 лице),
  Swim Up соби (28м², една спална соба, едно купатило, директен пристап до базен, макс.2 лица, не е дозволено за деца),
  Фамилијарни поврзани соби (56м², две спални соби, едно купатило, макс.4 лица).
  Собите се со приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, LCD TV со сателитски програми, балкон или Француски балкон.
3
Услуга
  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне торта, колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, бифе со диетална храна, бифе за деца, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на одредени часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот во еден од нив, мини бар во собите. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, свежо цедени овошни сокови и сокови од зеленчук, увозен шампањ, наргиле, услуга во соба.
4
Содржини
  Главен ресторан со шведска маса, два À la Carte ресторани – кинеска и медитеранска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуга за перење и хемиско чистење, шопинг зона, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI – FI интернет конекција во собите, во целиот хотел и на плажа е бесплатна.
5
Плажа
  Хотелска приватна песочна плажа 260 метри од хотелот, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Бесплатен превоз до плажа кој е достапен на секој половина час.
6
Спорт и забава
  Надворешни и внатрешни (во Side Royal Palace Hotel) базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг се бесплатни. Масажа, СПА и центар за убавина, тениски терени и опрема на 100м од хотел, билијард, сите спортови на вода се доплаќаат. Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, fun fair и мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште за деца, мини диско навечер.

  ЗАБЕЛЕШКА: ЗАЕДНИЧКИ ЗОНИ СО SIDE ROYAL STYLE HOTEL & SPA – Надворешни базени, бар за закуски покрај базен, бар за закуски на плажа, слаткарница, амфитеатар, мини клуб, СПА зона, диско, À la Carte ресторани. Освен главните ресторани на двата хотела (појадок, доцна појадок, вечера) сите други хотелски удобности можат да ги користат гостите од двата хотела.