Xoria Deluxe Hotel 5*

ХОТЕЛИ

Програма

1
Положба
  Хотелот се наоѓа во областа Konakli, оддалечен 15км од Аланија и 110км од аеродромот во Анталија.
2
Сместување
  Вкупен број на соби 301 во главна и анекс зграда. Стандардни соби (56m²; една спална со еден брачен кревет и еден единечен, купатило, макс. 2+1 лице), Large стандардни соби (32m², една спална соба со брачен кревет + еден единечен кревет + кревет на извлекување, едно купатило, макс. 4 лица), Дуплекс соби (37m², една спална соба со брачен кревет на прв спрат, еден единечен кревет на приземје, купатило на секој спрат, макс. 4 лица), Deluxe Suit (57m², една спална соба, една дневна соба со софа за седење, бања со џакузи, макс. 4 лица), Suite соби (50m², една спална соба со брачен кревет, софа, едно купатило, макс. 2 лица), Стандардни соби во Анекс зграда (вкупно 50 соби) идентични како Стандардните соби во главна зграда 28m², макс. 2+1 лице, пат помеѓу двете згради. Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, сопствен клима уред, телефон, мини бар (се полни со вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување), сеф, ламинат на подот (плочки на подот во собите во Анекс зграда), сателитска ТВ и музички канали, балкон.
3
Услуга
  Ultra All inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина, кафе во попладневните часови, вечера, полноќна супа. Локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, A’la Carte ресторан со претходна резервација еднаш за време на престојот, ресторан и бар на плажа од 10.00 – 18.00 со безалкохолни пијалоци и пиво. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци и увозни пијалоци кои не се вклучено во менито, сите флаширани пијалоци, коктели, свежо цедени сокови, послуга во соба.
4
Содржини
  Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани, Лоби бар, бар на базен, услуги за перење и пеглање, чување деца, продавници, фризер, рент а кар дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција е бесплатна.
5
Плажа
  Хотелска приватна плажа, песочна со камчиња, лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни. Тунел под патот од хотелот до плажа
6
Спорт и забава
  Гостите спијат и го користат главниот ресторан во хотелот кој го букирале, сите други содржини (базени, барови, плажа, забава) може да ги користат во двата хотели.