Bosphorus Sorgun Hotel 5*

ХОТЕЛИ

Програма

1
Положба
  Хотелот се наоѓа во областа Sorgun , 9км од Side и Manavgat и 72км од аеродромот во Antalya.
2
Сместување
  Вкупен број на соби 455 кои се наоѓаат во главна зграда. Стандардни соби (30 - 34m², една спална соба и едно купатило, макс.2+1 лице), Фамилијарни соби (60m², две спални соби поврзани со врата, едно купатило, макс.4 лица). Сите соби се модерно декорирани со приватно куаптило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, мини бар ( се дополнува со вода, минерална вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф, LCD TV со сателитски програми и музички канали, балкон или тераса. WI- FI интернет конекција е бесплатна.
3
Услуга
  All inclusive – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне чај, чафе, торта, вечера, закуска доцна навечер, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, по 00.00 часот сите пијалоци се доплаќаат, бифе за деца, , A’la Carte рестораните се со претходна резервација и еднаш за престој, мини бар во собите,restaurants are with reservation in advance and once in a stay, mini bar in the rooms (се дополнува со вода, минерална вода и безалкохолни пијалоци секој ден), катче за бебиња во ресторанот, бифе со диетална храна, бар за закуски на плажа од 10.00 – 18.00 часот. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, ексклузивни вина, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, пијалоци по 20.00 часот, пијалоци во Disco club.
4
Содржина
  Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани –Soboro (Азијска кујна), Turquoise (Медитерански ресторан), Mangal (Турска кујна) со претходна резервација и еднаш за престој. Барови околу хотелскиот комплекс кои служат пијалоци и храна. Доктор, бебиситер, услуга за перење, фризер, шопинг центар, телефон, факс, интернет, рент а кар се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е бесплатна.
5
Плажа
  Хотелска приватна плажа на 250 метри од хотелот, песочна со каменчиња, со бесплатни пешкири на плажа, чадори за сонце и лежалки. Има бесплатен превоз до плажа.
6
Спорт и Забава
  Има надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, одбојка на плажа, пинг понг, мини голф. Се доплаќаат: Масажа, SPA и Wellness центар, билијард, куглање, соба за играње, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот и програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години, мини Disco и различни активности за деца.