ВИЛА ДИМИТРА

КАСАНДРА (ПРВ КРАК)

 

ВИЛА ДИМИТРА - КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

Сутерен 1/3  (студио за 3 лица)

1/3  (студио за 3 лица)

1/4  (студио за 4 лица)

1/5 (студио за 5 лица)

Коментар

19.05-26.05.2024

7

89

99

109

139

Промо цени

26.05-02.06.2024

7

119

129

139

169

Промо цени

02.06-09.06.2024

7

169

189

199

229

Промо цени

09.06-16.06.2024

7

239

259

289

319

 

16.06.-23.06.2024

7

279

299

309

339

 

23.06-30.06.2024

7

329

349

369

409

 

30.06-07.07.2024

7

399

409

439

469

 

07.07-14.07.2024

7

409

419

479

499

 

14.07-21.07.2024

7

429

439

489

509

 

21.07-28.07.2024

7

479

489

529

569

 

28.07-04.08.2024

7

489

499

539

579

 

04.08-11.08.2024

7

489

499

539

579

 

11.08-18.08.2024

7

479

489

529

569

 

18.08-25.08.2024

7

349

359

369

409

 

25.08-01.09.2024

7

299

309

329

369

 

01.09-08.09.2024

7

199

209

219

349

 

08.09-15.09.2024

7

149

159

169

209

Промо цени

15.09-22.09.2024

7

119

129

139

179

Промо цени

22.09-29.09.2024

7

79

89

99

129

Промо цени

 

 

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

·         -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице

·         -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице

·         -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 45еур по лице

·         -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице

·         -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

·         Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице

·         Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице

·         Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице

·         Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице

·         Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

·         Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена

·         Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште