НЕА КАЛИКРАТИЈА

На само 40 км од Солун некогаш мало рибарско село, а денес веќе позната туристичка населба, Неа Каликратија денес е синоним за туризам, со преубава долга плажа со ситен песок, и морето кое што е со постепена длабочина, а со тоа и ја прави оваа дестинација идеална за фамилии со деца.Околу морскиот брег се наоѓаат бројни барови, таверни, ресторани,сувенирници, слаткарници, кафулиња и некои од мега маркетите како Лидл,Масутис и Арвандитис.

ПРОМО ЦЕНА 800 ДЕНАРИ (5 + 1 ГРАТИС)

Секоја НЕДЕЛА

Состанок на групата во 
01:30 часот на Дрводекор, поаѓање во 02:00 часот

Враќање во 18:00 часот по македонско време (19:00 часот грчко време)