ВИЛА ВУЛА

ОЛИМПИСКА РИВИЕРАтермин

ноќи

1/3

студио

1/4

студио

1/4+1

студио

24.05.2024

9

 

100 промо

 

120 промо

 

130 промо

02.06.2024

7

155

175

185

09.06.2024

7

210

230

240

16.06.2024

7

240

270

280

23.06.2024

7

280

310

320

30.06.2024

7

330

350

360

07.07.2024

7

370

399

409

14.07.2024

7

399

419

429

21.07.2024

7

409

429

439

28.07.2024

7

430

450

460

04.08.2024

7

430

450

460

11.08.2024

7

399

419

429

18.08.2024

7

370

399

409

25.08.2024

7

340

360

370

01.09.2024

7

290

330

340

08.09.2024

7

270

299

309

15.09.2024

7

240

270

280

22.09.2024

7

155

175

185

 

 

 

1/3 СТУДИО   БР  2 -  се наоѓа на високо приземје и е со засебен влез.  Студиото има сопствен балкон,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, еден брачен кревет грчки стандард и еден единечен кревет , WC, клима и ТВ.

 

 

1/3 СТУДИО  БР 3 - се наоѓа на високо приземје . Студиото има сопствен балкон,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, еден брачен кревет грчки стандард и еден единечен кревет , WC, клима и ТВ.

 

 

1/4  СТУДИО БР  4 - се наоѓа на прв кат. Студиото има сопствен голем балкон со страничен поглед на море,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, два брачени кревети грчки стандард , WC, клима и ТВ.Со можност да се стави дополнително легло (фотелја на расклопување).

 

1/3 СТУДИО  БР 5 - се наоѓа на прв кат . Студиото има сопствен балкон,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, еден брачен кревет грчки стандард и еден единечен кревет , WC, клима и ТВ.

 

 

1/4  СТУДИО БР 6 -  се наоѓа на втор кат. Студиото има сопствен голем балкон со страничен поглед на море,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, два брачени кревети грчки стандард , WC, клима и ТВ.Со можност да се стави дополнително легло (фотелја на расклопување).

 

1/3 СТУДИО  БР 7- се наоѓа на втор кат . Студиото има сопствен балкон,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, еден брачен кревет грчки стандард и еден единечен кревет , WC, клима и ТВ.

 

1/4  СТУДИО БР 8 - се наоѓа на трети кат. Студиото има сопствен голем балкон со поглед на море,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, два брачени кревети грчки стандард , WC, клима и ТВ.Со можност да се стави дополнително легло (фотелја на расклопување).

 

 

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.

 • Доплата на туристичка такса 1,5  на студио од ноќ (се плаќа во Агенција )

 • Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)во студио.

 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме)

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 

  • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)

  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман .

 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.

 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.