*ВИЛА МАГНОЛИЈА – Ипсос
*СТУДИО МАГНОЛИЈА – Ипсос
***Слики од видите 
во прилог на оваа понуда 

ПОПУСТИ на акциите со уплата на 30% до 20.04.2019

Вилата Магнолија се наоѓа на 25 метри од плажата во Ипсос, додека студијата Магнолија се наоѓаат на 55 метри од плажата, сокриени од градскиот метеж, а сепак блиску до шеталиштето.

Вилата Магнолија располага со три објекти, од кои две се посебни куќи со можност за сместување на четири лица. Секој објект има две посебни спални, посебна кујна и трпезарија. И двете куќи имаат голем и убав двор исполнет со зеленило, како и приватен паркинг.

Студио Магнолија (Елени) располага со шест студија (двокреветни соби) и можност за трет дополнителен кревет. Секоја соба има кујна одвоена од делот за спиење, која е опремена со основен прибор, трпезариска маса, интернет.

ПОПУСТИ на акциите со уплата на 30% до 20.04.2019

Понудата е по лице за 7ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 18€ по лице. На акциските цени нема одбивање за сопствен превоз. 

Термини:

Тип  соба

Редовна цена

АКЦИИ

Слободни места

08.06-15.06

1/2

1/4

129€

89€

распродадено

15.06-22.06

1/2

1/4

139€

99€

распродадено

22.06-29.06

1/2

1/4

149€

109€

2 студија

29.06-06.07

1/2

1/4

169€

139€

 

06.07-13.07

1/2

1/4

179€

159€

 

13.07-20.07

1/2

1/4

199€

169€

 

20.07-27.07

1/2

1/4

209€

179€

 

27.07-03.08

1/2

1/4

219€

179€

 

03.08-10.08

1/2

1/4

219€

179€

 

10.08-17.08

1/2

1/4

219€

179€

 

17.08-24.08

1/2

1/4

219€

179€

 

24.08-31.08

1/2

1/4

189€

159€

 

31.08-07.09

1/2

1/4

149€

119€

 

07.09-14.09

1/2

1/4

139€

109€

 

14.09-21.09

1/2

1/4

99€

69€

 

 

 НАПОМЕНИ:

• Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
• Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 18 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден. Се плаќа во автобус.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Акциите со попуст важат само со целосна уплата на аранжманот и траат до пополнување на местата. Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 18 евра за траект
• Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата, а превозот се одвива преку граничниот премин Меџитлија (Битола)
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 5 евра (освен првите две).
• Цена само за превоз 50 евра со доплата од 18 евра за траект – во два правци.
•Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
•Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A ИДЕАЛ ТРАВЕЛ ДООЕЛ 

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

· Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен

· Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 18 евра за траект

· Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 18 евра за траект.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

· Check in во собите е после 14h по грчко време

· Check out е до 09h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.

· Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж

· Четворокреветните соби се со две посебни спални соби и тераси, физички одвоена кујна и одвоен тоалет.

· Чистењето на собите е на четвртиот ден, а гостите се задолжени да се грижат за хигиената и редот во вилата за време на престојот

· Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден. Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.

· Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот

· Постои можност за додавање на трет дополнителен кревет во студијата или петти дополнителен кревет во апартманите

 

ВИЛА МАГНОЛИЈА
СТУДИО МАГНОЛИЈА(ЕЛЕНИ)