ВИЛА ДИАМАНТ

АЛБАНИЈА

ЦЕНОВНИК - АЛБАНИЈА ЛЕТО 2023 | ВИЛА ДИАМАНТ - КСАМИЛ

Термин

03.06-10.06

10.06-17.06

17.06-24.06

24.06-01.07

01.07-08.07

08.07-15.07

15.07-22.07

22.07-29.07

29.07-05.08

05.08-12.08

12.08-19.08

19.08-26.08

26.08-02.09

02.09-09.09

09.09-16.09

16.09-23.09

23.09-30.09

Ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

Х

Х

229

249 289 319 329 329 329 329 319 289 269 249 209

Х

Х

1/3

Х

Х

239

259 299 329 339 339 339 339 329 299 279 259 219

Х

Х

   

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА!

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
- Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Автобуски превоз


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:
- Скопје (Дрводекор) - 50
- Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) - 60

- Штип (Нова Пошта - трансфер до Скопје) - 60
- Куманово (Бензинска пупма Макпетрол - Трансфер до Скопје) – 60

- Тетово (попатно) - 50

- Гостивар (попатно - Бунар Петрол) - 50

- Кичево (попатно – бензинска пумпа 
Power Petrol) - 50€
Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) - 50
- Струга (кружен тек – кај Нептун) - 50

- За деца (02-11.99 год.) се одбива 10
 од цената за возрасен
- За билет во еден правец се одбива 10

- Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00
h, враќање од Ксамил секоја сабота во 14:00h
- Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
- За резервација задолжително е целосна уплата на аранжманот
- Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
- Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
- Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
- Попустите не се комбинираат
- Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
- За хигиената на собите се грижат самите гости
- Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
- Се патува преку граничен премин Ќафасан

- За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Идеал Травел