ШОПИНГ ВО БЕЛГРАД

 

Најголемиот и главниот град на Србија - Белград, носи во себе еден посебен шарм на град кој се има преродено од сопствената пепел. Удобно лоциран на местото каде се вкрстуваат реките Дунав и Сава, овој град лесно ќе се вреже во меморијата и душата на секој патник. 

Состанок на групата на Дрводекор во 01:45 часот,поаѓање во 02:00 часот.
Ноќно возење со попатни паузи. 
Пристигнување во Белград околу 09:00 часот наутро.

Слободно време за индивидуални активности и прошетка низ центарот на Белград, улицата кнез Михајлова, Скадарлија,Калемегдан.
Во договорено време се упатуваме кон најголемиот шопинг центар Ушче каде што ќе можете да се подновите со ново парче облека или со подарок за вашите најблиски.
Поаѓање за Скопје во 17:00 часот, од паркингот пред шопинг центарот Ушче.


ПРОМО ЦЕНА
:
 930 денари
Термини: 
***16.11.2019 - РАСПРОДАДЕНО 
***23.11.2019 - 20 СЛОБОДНИ МЕСТА 


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 

- Автобуски превоз на дадената релација

- Туристички придружник на патувањето 

НАПОМЕНА:

- За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 40 патници.

- За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Т.А ИДЕАЛ ТРАВЕЛ