ВИЛА КЛЕА

АЛБАНИЈА

 

ЦЕНОВНИК АЛБАНИЈА ЛЕТО 2023 | ВИЛА КЛЕА - КСАМИЛ

Термин

03.06

10.06

17.06

24.06

01.07

08.07

15.07

22.07

29.07

05.08

12.08

19.08

26.08

02.09

09.09

16.09

23.09

Ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

119*

129*

189

219

249

279

289

289

289

289

279

259

229

199

159

129*

119*

1/3

119*

129*

229

249

289

319

329

329

329

329

319

289

269

249

199

129*

119*

1/4

119*

129*

269

289

329

349

359

359

359

359

349

329

309

289

259

129*

119*


ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА, ОСВЕН ЦЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЦРВЕНА БОЈА (*) СЕ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ!

 


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:
- Скопје (Дрводекор) - 50
- Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) - 60

- Штип (Нова Пошта - трансфер до Скопје) - 60
- Куманово (Бензинска пупма Макпетрол - Трансфер до Скопје) – 60

- Тетово (попатно) - 50

- Гостивар (попатно - Бунар Петрол) - 50

- Кичево (попатно – бензинска пумпа 
Power Petrol) - 50€
Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) - 50
- Струга (кружен тек – кај Нептун) - 50

- За деца (02-11.99 год.) се одбива 10
 од цената за возрасен
- За билет во еден правец се одбива 10

- Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00
h, враќање од Ксамил секоја сабота во 14:00h
- Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ

НАПОМЕНА:
- Првите два термини (02.06 и 09.06) и последните два термнини (15.09 и 22.09) се пакет аранжмани по лице и вклучуваат 7 ноќевања со превоз
- На пакет аранжманите не следува попуст за рана уплата и попуст за две смени (7+7)
- За пакет аранжманите за деца од 02-11.99 год. следува 20% попуст за сместување во 1/3 (трокреветна) или 1/4 (четирикреветна) соба. 

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
- За резервација задолжителна е уплата од 30% од сумата и доплата на аранжманот зависно од времетраењето на попустот (информации во агенција)
- Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
- Цените означени со (*) се пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
- Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
- Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
- Попустите не се комбинираат
- Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
- За хигиената на собите се грижат самите гости
- Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
- Се патува преку граничен премин Ќафасан

- За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Идеал Травел