МАНАСТИР ТУМАНЕ

ВИКЕНД ПАТУВАЊА

Програма

1
ПРОГРАМА
    Состанок на групата во сабота навечер во 23:30 часот, поаѓање кон Србија во 00:00 часот.
    Ноќно возење со попатни паузи за царински формалности и за одмор. Пристигнување во Манастирот во утринските часови.
    Присуствување на светата утринска литургија.
    Во 13:30 часот групата се собира и се упатуваме кон посета на градчето Голубац. Слободно индивидуално време за прошетка.
    Во договорено поаѓање кон Скопје. Превидено време за пристигнување во вечерните часови.

 Во цената на аранжманот е вклучено:
- Превоз со високотуристички автобус
Посета на манастирот Тумане
Присуствување на светата утринска литургија
- Организација на патувањето и пратител

 Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Патничко осигурување

НАПОМЕНА:
- За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 40 патници
- Доколку нема доволен број на патници, организаторот има право да го откаже патувањето 1 ден пред поаѓање
- Се патува само со лична карта или пасош

- Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 10 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
- За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и ИДЕАЛ ТРАВЕЛ 

Дата Од Дата До Статус Цена  
09.04.2023 09.04.2023 Активна 1600 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН