ОСТРОГ И БУДВА

ВИКЕНД ПАТУВАЊА

Програма

1
Ден 1 - (Петок)
    Состанок на групата на Дрводекор во 20:30 часот, поаѓање во 21:00 часот. Ноќно возење преку Косово и Албанија по новиот автопат до Будва со попатни паузи за одмор и царински формалности.
2
Ден 2 - (Сабота)
    Пристигнување во Острог во утринските часови, едно од најпосетуваните светилишта на Балканот. Манастир кој е врежан во карпите, основан од митрополитот Василије Острошки во XVII век. Ноќевања во манастирот.
3
Ден 3 - (Недела)
    По светата неделна утринска литургија се упатуваме кон Будва,каде ќе имате слободно индивидуално време за прошетка во стариот град на Будва, посета на Словенска плажа и доколку дозволат временските услови капење во Јадранско море. Попатна кафе пауза и панорамски разглед на едно од најмонденските летувалишта на Јадранското море - Свети Стефан. Во договорено време поаѓање за Скопје.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  1500 денари по лице

СЕКОЈ ВИКЕНД ВО МЕСЕЦ АПРИЛ И МАЈ:
- 07.04-09.04.2023
- 21.04-23.04.2023
- 28.04-30.04.2023
- 05.05-07.05.2023
- 12.05-14.05.2023
- 19.05-21.05.2023
- 26.05-28.05.2023


Во цената на аранжманот е вклучено:

*ноќевање во манастирот

*Превоз со високотуристички автобус 

*Посета на Будва

*Лиценциран пратител во текот на целото патување

*Организација и реализацијa на аранжманот


Во цената не е вклучено:

*Туристичка такса 1 евро за посета на Манастирот Острог                        

*Комбињата за превоз до манастирот се плаќаат дополнително на лице место

Дата Од Дата До Статус Цена  
28.04.2023 28.04.2023 Активна 1500 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
21.04.2023 23.04.2023 Активна 1500 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
07.04.2023 09.04.2023 Активна 1500 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН