ШОПИНГ ВО ПРИШТИНА

ВИКЕНД ПАТУВАЊА

Програма

1
Програма
    Состанок на групата 07:45 часот. Поаѓање во 08:00 часот од Дрводекор . Се патува преку граничен премин Блаце.
    Пристигнување во Приштина во утринските часови. Слободно индивидуално време за прошетка низ центарот на Приштина.
    Во 14:00 часот се упатуваме кон новиот шопинг центар во Приштина - PRISHTINA MALL, најголемиот мол на Балканот, кој се отвора на 09.03.2023, со повеќе од 300 продавници. Слободно индивидуално време за шопинг. Тука може да најдете продавници за сечиј џеб. Има капацитет да ги задоволи најразличните желби на купувачите, па затоа никогаш нема да погрешите ако го посетите. Поаѓање кон Македонија во 18:00 часот.

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ: 600 ДЕНАРИ
ТЕРМИНИ:

- 01.04.2023
 (сабота)
- 08.04.2023
 (сабота)
- 15.04.2023
 (сабота)
22.04.2023 (сабота)
- 29.04.2023 (сабота)


Во цената е вклучено: 
- Автобуски превоз на дадена релација
- Туристички придружник на патувањето
- Посета на Приштина
- Посета на најголемиот шопинг центар на Балканот - PRISHTINA MALL

Вo цената не е вклучено
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци 

НАПОМЕНА:

- За реализација на аранжманот потребен е минимум од 50 патници. Во случај на недоволен број на пријавени патници, организаторот го задржува правото да го откаже во целост патувањето 1 ден пред да започне истото.
- Се патува со валидна лична карта или пасош преку граничен премин Блаце
- Организаторот на патувањето не е одговорен за подолгите задржувања на граница и гужвите во сообраќајот кои претходно неможат да бидат предвидени.
- Организаторот на патувањето не е одговорен за временските услови во текот на патувањето како и во местото за посета.
- Организаторот на патувањето го задржува правото да задржи 100% од вкупната уплатена сума доколку патникот го откаже патувањето до 2 ден пред поаѓање.
- Организаторот на патувањето не одговара и не надоместува материјална штета доколку патната исправа или лична карта е истечена или заборавена.
- Примателот на услугата е должен да ги почитува правилата издадени од страна на возачот и водичот за однесувањето во автобусот.
- Организаторот на патувањето не одговара за доцнењето на патниците и не е должен да ги чека истите.
- Организаторот има право да го откаже патувањето 1 ден пред поаѓање доколку нема доволен број на патници
- Со уплатата Вие во целост сте согласни со горенаведените Општи услови.
- За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и ИДЕАЛ ТРАВЕЛ
Дата Од Дата До Статус Цена  
29.04.2023 29.04.2023 Активна 600 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
22.04.2023 22.04.2023 Активна 600 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
15.04.2023 15.04.2023 Активна 600 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
08.04.2023 08.04.2023 Активна 600 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН
01.04.2023 01.04.2023 Активна 600 ден. ПЛАТИ ОНЛАЈН