Еднодневна шопинг тура во Тирана

Програма:
Состанок на групата 03:30 часот
Тргнување во 04:00 часот од Дрводекор спроти Holiday Inn. Се патува преку граничен премин Блаце.
Пристигнување во Тирана во утринските часови. Слободно индивидуално време за прошетка низ центарот на Тирана. Во 13:00 часот се упатуваме кон шопинг центарот TEG SHOPPING MALL кој што се состои од преку 70 познати брендови како: Geox, Adidas, Nike, FLO, Bershka, Zara, Pull&Bear, Carpisa, U.S Polo Assn, Mango, Pierre Cardin, Timberland и уште многу, многу други продавници. Има капацитет да ги задоволи најразличните желби на купувачите, па затоа никогаш нема да погрешите ако го посетите. 
Поаѓање кон Македонија во 17:00 часот. Предвидено време за пристигнување околу полноќ.

Термини:

- 17.10.2020 (сабота)

- 24.10.2020 (сабота)

- 31.10.2020 (сабота)

Цена: 999 денари

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 
- Автобуски превоз на дадена релација
- Туристички придружник на патувањето
- Посета и разглед на Тирана
- Посетана трговскиот центар TEG Shopping Mall 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО: 
- Патничко и здравствено осигурување
- Екстра трошоци 

НАПОМЕНА:
- За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 40 патници.
- Се патува без PCR тест
- Може да патувате само со лична карта
- Дете до 3 години доколку не користи седиште не плаќа билет
- Дете до 12 години плаќа 50% од сумата, односно 500 денари
- Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
- За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и ИДЕАЛ ТРАВЕЛ
- Организаторот има право да го откаже аранжманот 1 ден пред поаѓање доколку нема доволен број на патници.