Вила Алвин - Саранда

 

Саранда е град во Jужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското Море. Претставува еден од најважните туристички центри, исполнет е со голем број кафулиња, ресторани, продавнички, сувенирници.

 

Вила Алвин е лоцирана во Саранда, на само неколку чекори од главната градската плажа тука.

Во вилата има бесплатен интернет и сопствен бесплатен паркинг.

Вилата располага со апартмани опремени со: целосно средена кујна, ТВ, посебно купатило и балкон со поглед на море, планина или пак со поглед кон градот.

Во вилата се дозволени миленичиња.

 

 19.09 - 26.09.2020 / 119 € по лице за 7 ноќевања + превоз

26.09 - 03.10.2020 / 99 € по лице за 7 ноќевања + превоз

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ:


Ø Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.

Ø  Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.

Ø За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.

 

 

ПЛАЌАЊЕ:

Ø Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;

Ø Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;

Gallery image of this property

 

Gallery image of this property

Gallery image of this property

Gallery image of this property