Ксамил е мало крајбрежно селце во јужна Албанија, спротивно од северниот крај каде што се наоѓа грчкиот остров Крф.Еден од најфрекфентните дестинации од крајбрежните ресорти, лоциран јужно од Саранда на патот Бутринт. Најголема атракција во Ксамил се рестораните кои се наоѓаат на самите плажи кои во изобилие нудат свежа морска храна. Плажите во Ксамил се мали но се неверојтно чисти бидејќи морските струи кружат околу соседниот Канал на островот Крф.

 

Хотел Driloni

Хотел Driloni 3* e лоциран во Ксамил, во непосредна близина од центарот на градот.

Собите располагаат со ТВ со кабловска, балкон,фрижидер.

 

Хотелот се наоѓа 200м оддалеченост од плажа.

 

Цените се дадени по лице за сместување  и превоз

 

ТЕРМИН

ТИП СОБА

ЦЕНА ЗА 7 НОЌЕВАЊА И ПРЕВОЗ

     

 

   

26.09-03.10

1/2; 1/3

119€


 
• 
Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.


• За сопствен превоз се одземаат 20 евра.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата. Се патува со лична карта преку граничниот премин Ќафасан, за влез во Албанија не е потребен PCR тест

• Цена за превоз 50 евра
•Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.

•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. ИДЕАЛ ТРАВЕЛ.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

· Check in во собите е после 14h 

· Check out е до 10h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.

ПЛАЌАЊЕ:

-  Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;
-  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;

 

· Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот