БУДВА – е град на Јадранската обала. Овој град се смета за еден од најстарите населени населби на Јадранот. Од голема важност е културното богатство, бројните споменици, ископини, тврдини и цркви. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро познат по неговите песочни плажи, богат ноќен живот и прекрасни градби во стилот на средоземноморската архитектура. Располагаме со приватно сместување од I – категорија, сите соби се комплетно опремени со сопствено купатило, балкон, ТВ и клима. Сите вили се на оддалеченост од 300 – 400 метри од Словенска плажа.

 

Термини Услуга 1/2  соби
ЈУНИ/СЕПТЕМВРИ Ноќевање 15€
ЈУЛИ/АВГУСТ Ноќевање 18€

 

НАПОМЕНА:

  • Цените со се однесуваат по лице од ден, без вклучен превоз
  • Во цената вклучено е користење на клима уредот
  • Во цената НЕ е вклучена туристичка такса, 1€ од ден.
  • Сместување во собите е во 14 часот, а напуштање во 10 часот.
  • Цените се изразени во ЕВРА за плаќање во денарска противвредност 1€=62мкд.
  • Цените на превозот Скопје – Будва – Скопје изнесува:
  • ВОЗРАСНИ: 40 €
  • Деца од 2 до 10 години 50 % од цената
  • Деца до 2 години: БЕСПЛАТНО(не користи седиште)