Хотелот PALMIYE, се наоѓа во центарот на островот Авша покрај самото шеталиште и на 50m.оддалеченост од  плажа. Располага со 1/2 и 1/3 соби комплетно опремени со: ТВ, мини-фрижидер, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон и WI- FI.

               ТЕРМИН УСЛУГА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ
10.06 – 20.06.2019 ПП 179€
19.06 – 29.06.2019 ПП 189€
28.06 – 08.07.2019 ПП 209€
07.07 – 17.07.2019 ПП 239€
16.07 – 26.07.2019 ПП 249€
25.07 – 04.08.2019 ПП 249€
03.08 – 13.08.2019 ПП 249€
12.08 – 22.08.2019 ПП 249€
21.08 – 31.08.2019 ПП 239€
30.08 – 09.09.2019 ПП 229€
08.09 – 18.09.2019 ПП 219€

 

НАПОМЕНА:

  • Цените се дадени по лице без превоз, за 9 ноќи / 10 дена на база ПП – полупансион ( доручек и вечера ) – Шведска маса, за сместување во 1/2 соба.
  • Користење на климата е вклучено во цената
  • За деца од 0-6 год. – бесплатно, од 6 – 12 год – 50% од цената – на дополнително легло
  • Доплата за еднокреветна соба 50%.
  • Chick In – 14.00h, Check Out – 10.00h ( по локално време )
  • Автобуски превоз Скопје – Текирдаг – Скопје:
  • 50€ – повратна карта ( возрасни )
  • 40 € – деца од 2 – 12 год, деца од 0-2 год. бесплатно ( не користат седиште )
  • Цена за траект Текирдаг – Авша – Текирдаг – 12€ ( повратна карта ) – се плаќа на лицеместо.

 

 

ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):

 

Место и време на поаѓање:

Скопје                 20:00 h  (паркинг спроти хотелот “Holiday Inn”)

Велес                 20:30 h  (бензиска пумпа, мотел Македонија)

Неготино            21:00 h  (бензиска пумпа, Макпетрол)

Смоквица           21:30 h  (бензиска пумпа, РТ петрол)

Гевгелија           22:00 h  (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)