Вила Мина Лукс

Вила „Мина Лукс“ се наоѓа на 150 метри од плажата и се состои од две згради. Вилата има базен со лежалки (бесплатно) и се состои од двокреветни студија и четврокреветни апартмани (дуплекси). Сите соби имаат мини кујна, фрижидер, решо, прибор за соодветниот број на лица, тоалет, ТВ, клима (со доплата по желба) и балкони кои гледаат према базенот, ви-фи интернет (агенцијата не сносува одговорност за брзината и квалитетот на истиот). Во некои од студијата постои можност за додавање на трет дополнителен кревет. За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност. Во дуплексите има две клими кои посебно се наплатуваат 5 евра од ден, по желба.

ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ ТАБЕЛА СО ТЕРМИНИ И ЦЕНИ
ПОПУСТИ на акциите со уплата на 30% до 20.04.2019
Понудата е по лице за 7ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 18€ по лице. На акциските цени, нема одбивање за сопствен превоз. 

7 ноќи + превоз

Вила Мина Лукс

 

Термин

Тип соба

Редовна

АКЦИИ

СЛОБОДНИ МЕСТА

25.05-01.06

1/4

1/2

89€

99€

49€

59€

РАСПРОДАДЕНО

01.06-08.06

1/4

1/2

109€

119€

69€

79€

РАСПРОДАДЕНО

08.06-15.06

1/4

1/2

119€

129€

79€

89€

РАСПРОДАДЕНО

15.06-22.06

1/4

1/2

129€

139€

89€

99€

РАСПРОДАДЕНО

22.06-29.06

1/4

1/2

139€

149€

99€

109€

РАСПРОДАДЕНО

29.06-06.07

1/4

1/2

159€

169€

129€

139€

 

06.07-13.07

1/4

1/2

169€

179€

149€

159€

 

13.07-19.07

 

1/4

1/2

179€

189€

159€

169€

 

20.07-27.07

1/4

1/2

229€

239€

209€

219€

РАСПРОДАДЕНО 

27.07-03.08

1/4

1/2

229€

239€

209€

219€

РАСПРОДАДЕНО 

03.08-10.08

1/4

1/2

229€

239€

209€

219€

РАСПРОДАДЕНО 

10.08-17.08

1/4

1/2

229€

239€

209€

219€

РАСПРОДАДЕНО 

17.08-24.08

1/4

1/2

229€

239€

209€

219€

РАСПРОДАДЕНО 

24.08-31.08

1/4

1/2

229€

239€

209€

219€

РАСПРОДАДЕНО 

31.08-07.09

1/4

1/2

139€

149€

109€

119€

 

07.09-14.09

1/4

1/2

129€

139€

99€

109€

 

14.09-21.09

1/4

1/2

119€

129€

79€

89€

 

21.09-28.09

1/4

1/2

89€

99€

59€

69€

 

 

НАПОМЕНИ:
• Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
• Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 18 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден. Се плаќа во автобус.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Акциите со попуст важат само со целосна уплата на аранжманот и траат до пополнување на местата. Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 18 евра за траект
• Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата.
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 5 евра (освен првите две).
• Цена само за превоз 50 евра со доплата од 18 евра за траект – во два правци.
•Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
•Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. ИДЕАЛ ТРАВЕЛ .

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

· Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен

· Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 18 евра за траект

· Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 18 евра за траект.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

· Check in во собите е после 14h по грчко време

· Check out е до 09h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.

· Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж

· Четворокреветните соби се со две посебни спални соби и тераси, физички одвоена кујна и одвоен тоалет.

· Чистењето на собите е на четвртиот ден, а гостите се задолжени да се грижат за хигиената и редот во вилата за време на престојот

· Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден. Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.

· Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот

· Постои можност за додавање на трет дополнителен кревет во студијата или петти дополнителен кревет во апартманите