Банско , Бугарија , се наоѓа во западниот дел од Бугарија , во Пиринска Македонија , односно во Софиската  Област. Во близина се поголемите градови Петрич и Благоевград и на самото подножје од Пирин планина.  Благодарение на природните убавини и изобилството,  на едни од поубавите скијачки патеки на Балканот, претставува атрактивна туристичка дестинација , особено за скијање, сноуборд, планинарење и моунтбајк . Пријатно место за живеење или подолг престој.   Затоа ја имате нашата препорака Банско да биде ваша идеална дестинација за престој, одмор, рекреација и откривање на најубавите нејзини понуди.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ  -  (4280 ден)

Понудата е по лице и вклучува:

*Тридневна тура (11.10-13.10.2019) две ноќевања 
со појадок,ручек и вечера
 во хотел Евергреен во Банско

*Вклучен автобуски превоз

*Посета на ,,Метро’’ - маркет Благоевград

*Лиценциран пратител и организација

*Користење на услугите: спа, фитнес,  детско катче и сл.


Опис на програмата

11.10.2018(петок) Поаѓање на  во 06:00 часот спроти Холидеј Ин на Дрводекор.Тргнување кон Банско со попатно застанување за кафе паузи, царински формалности. Пристигнување и сместување во хотел.
Слободно време. Ноќевање.

12.10.2019(сабота)Слободен ден, предвиден за одмор и рекреација, прошетка користење на СПА Центар. Ноќевање

13.10.2019 (недела) Слободно претпадне, заминување кон Македонија во пладневните часови,попатно се посетува хипермаркетот ,,Метро’’ во Благоевград

Пристигнување во вечерните часови во Скопје